Wywiad gospodarczy

Wywiad gospodarczy
Detektywi

Wywiad gospodarczy, czyli jak pozyskać informacje o firmie?

Podjęcie współpracy z firmą, o której nie mamy żadnej wiedzy, wiąże się z ogromnym ryzykiem. Niewielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych znaczących, chce się na takie ryzyko godzić. Decydują się zatem na wynajęcie detektywów, którzy przeprowadzą solidny wywiad gospodarczy.

Dobór odpowiedniego kontrahenta

wywiad gospodarczy firmyCzęść informacji o firmie jest jawna i powszechnie dostępna. Możemy spodziewać się również, że potencjalni kontrahenci sami będą chcieli przybliżyć historię powstawania firmy, opowiedzieć o dotychczas prowadzonej działalności, swoich wadach i zaletach. Niestety nie zawsze będą to informacje prawdziwe. Niekiedy sprawdzenie kontrahenta wymaga zastosowania metod detektywistycznych.

Dzięki współpracy z licencjonowanymi detektywami, których zatrudnia m.in. agencja EuropeDetecitve, klient zyskuje pewność, że przyszła współpraca z danym kontrahentem będzie uczciwa i korzystna dla firmy. Znacznie biznesowe może mieć wiele informacji, ale przeciętny obywatel nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę. Co innego detektywi, którzy wywiad gospodarczy przeprowadzają bardzo często. Wiedzą, co należy ustalić, by móc podjąć odpowiedzialne, a przede wszystkim właściwe decyzje dotyczące przyszłości firmy.

Wywiad gospodarczy a metody pracy detektywów

firmowy wywiad gospodarczyW ramach wywiadu gospodarczego prowadzonych jest szereg różnorodnych działań. Część wymaga współpracy z osobami związanymi z daną branżą i ekspertami w konkretnej dziedzinie. Trudno, by detektywi mieli gruntowną wiedzę zarówno z dziedziny finansów, medycyny, motoryzacji, prawa itd. Z pewnością potrafią jednak uzyskać istotne informacje od tych, którzy taką wiedzę posiadają, nawet jeśli są to osoby przebywające poza granicami kraju. W tym wypadku warto postawić na wspomnianą już agencję detektywistyczną o europejskim zasięgu działania.

Wywiad gospodarczy może opierać się zarówno na obserwacji osób, rozmowach, analizach, wertowaniu fizycznych dokumentów i wielu innych czynnościach prowadzonych w terenie. Często jednak konieczne jest wykorzystanie innych metod, opierających się na technicznym rozpoznaniu radiowym i elektronicznym. Sieć internetowa daje wiele możliwości pozyskiwania informacji zarówno od informatorów świadomych, jak i tych, którzy niekoniecznie chcieliby takimi informatorami zostać.

Detektyw, który przeprowadza wywiad gospodarczy musi umieć rozmawiać z informatorami nieświadomymi, umiejętnie zmieniać tematy, etapami drążyć ten, który rzeczywiście go interesuje. Rozmówca nie powinien zorientować się co do rzeczywistych zamiarów detektywa.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnienie zdrady
Detektywi
Udowodnienie zdrady – jak to zrobić

Zdrada i co dalej Każdy z nas szuka tej jednej jedynej osoby, z którą będzie mógł iść przez życie i cieszyć się pięknem świata. Oczywiście  w praktyce znalezienie takiej osoby, która będzie nam towarzyszyła w życiu wcale nie jest proste i może zająć trochę czasu. Nawet jeśli faktycznie uda nam …

Obserwacja osób uzależnionych
Detektywi
Obserwacja osób uzależnionych

Dyskretna obserwacja osób pod kątem uzależnień Uzależnienie osoby bliskiej to poważny problem dla całej rodziny. Silny nałóg utrudnia normalne funkcjonowanie, psuje rodzinne relacje, wpędza w długi. Niekiedy trudno jednoznacznie stwierdzić, czy dana osoba jest uzależniona, bo dobrze się kamufluje. W takim wypadku dopiero obserwacja osób przez biuro detektywistyczne pozwala stwierdzić, …

Metody śledcze
Detektywi
Metody śledcze – praca detektywa

Praca w agencji detektywistycznej Praca w agencji detektywistycznej może mieć bardzo wiele odsłon i aspektów. Wszystko wynika oczywiście z bardzo wielu czynników, ale trzeba tutaj przede wszystkim zwrócić uwagę na jeden istotny element takiej pracy – a mianowicie na śledzenie życie innych ludzi. Niezależnie od tego w jakim charakterze tak …