Wywiad gospodarczy

Wywiad gospodarczy
Detektywi

Wywiad gospodarczy, czyli jak pozyskać informacje o firmie?

Podjęcie współpracy z firmą, o której nie mamy żadnej wiedzy, wiąże się z ogromnym ryzykiem. Niewielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych znaczących, chce się na takie ryzyko godzić. Decydują się zatem na wynajęcie detektywów, którzy przeprowadzą solidny wywiad gospodarczy.

Dobór odpowiedniego kontrahenta

wywiad gospodarczy firmyCzęść informacji o firmie jest jawna i powszechnie dostępna. Możemy spodziewać się również, że potencjalni kontrahenci sami będą chcieli przybliżyć historię powstawania firmy, opowiedzieć o dotychczas prowadzonej działalności, swoich wadach i zaletach. Niestety nie zawsze będą to informacje prawdziwe. Niekiedy sprawdzenie kontrahenta wymaga zastosowania metod detektywistycznych.

Dzięki współpracy z licencjonowanymi detektywami, których zatrudnia m.in. agencja EuropeDetecitve, klient zyskuje pewność, że przyszła współpraca z danym kontrahentem będzie uczciwa i korzystna dla firmy. Znacznie biznesowe może mieć wiele informacji, ale przeciętny obywatel nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę. Co innego detektywi, którzy wywiad gospodarczy przeprowadzają bardzo często. Wiedzą, co należy ustalić, by móc podjąć odpowiedzialne, a przede wszystkim właściwe decyzje dotyczące przyszłości firmy.

Wywiad gospodarczy a metody pracy detektywów

firmowy wywiad gospodarczyW ramach wywiadu gospodarczego prowadzonych jest szereg różnorodnych działań. Część wymaga współpracy z osobami związanymi z daną branżą i ekspertami w konkretnej dziedzinie. Trudno, by detektywi mieli gruntowną wiedzę zarówno z dziedziny finansów, medycyny, motoryzacji, prawa itd. Z pewnością potrafią jednak uzyskać istotne informacje od tych, którzy taką wiedzę posiadają, nawet jeśli są to osoby przebywające poza granicami kraju. W tym wypadku warto postawić na wspomnianą już agencję detektywistyczną o europejskim zasięgu działania.

Wywiad gospodarczy może opierać się zarówno na obserwacji osób, rozmowach, analizach, wertowaniu fizycznych dokumentów i wielu innych czynnościach prowadzonych w terenie. Często jednak konieczne jest wykorzystanie innych metod, opierających się na technicznym rozpoznaniu radiowym i elektronicznym. Sieć internetowa daje wiele możliwości pozyskiwania informacji zarówno od informatorów świadomych, jak i tych, którzy niekoniecznie chcieliby takimi informatorami zostać.

Detektyw, który przeprowadza wywiad gospodarczy musi umieć rozmawiać z informatorami nieświadomymi, umiejętnie zmieniać tematy, etapami drążyć ten, który rzeczywiście go interesuje. Rozmówca nie powinien zorientować się co do rzeczywistych zamiarów detektywa.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odzyskiwanie haseł
Detektywi
Odzyskiwanie haseł i utraconych danych

Odzyskiwanie haseł i utraconych danych z komputerów i telefonów Komputery, komórki, karty kredytowe, skrzynka mailowa, profile społecznościowe – wszystkie są zabezpieczone hasłem i wręcz naszpikowane ważnymi dla nas informacjami. Zdarza się jednak, że hasło najzwyczajniej w świecie nam umyka lub awaria sprzętu sprawia, że tracimy dane. Co wtedy? Detektyw pomoże …

Wywiad środowiskowy
Detektywi
Wywiad środowiskowy

Jednym z zadań detektywa jest wywiad środowiskowy, który pozwala na uzyskanie informacji na temat obserwowanej osoby. To bardzo wiarygodna metoda, szczególnie, kiedy śledczy kontaktuje się z członkami rodziny, przyjaciółmi i współpracownikami. Umożliwia to określenie pełnego profilu psychologicznego osoby, a także zweryfikowanie faktów, które podała np. w CV. Jak to działa? …

Jak sprawdzić detektywa
Detektywi
Jak sprawdzić detektywa?

Znalezienie detektywa, który będzie dyskretny i skuteczny to nie lada sztuka. Jak mieć pewność, że kwalifikacje, którymi się chwali są zgodne z prawdą? Należy je dokładnie sprawdzić. Na co zwrócić uwagę? Opinie innych Poszukaj w internecie, albo zapytaj swoich znajomych – w ten sposób dowiesz się więcej o detektywie. Wiadomo, …