Poszukiwanie rodziny rozłączonej w czasie wojny – detektyw Łódź

Detektyw Łódź - poszukiwanie krewnych
Praca detektywa

Poszukiwanie rodziny rozłączonej w czasie wojny

Czas mija nieubłaganie, dlatego odnalezienie członków rodziny rozdzielonej w czasie wojny coraz rzadziej jest możliwe. Dziś żywi pozostają właściwie tylko ci, którzy w latach wojny byli dziećmi. Odnalezienie takiej osoby jest bardzo trudne, ale nigdy nie należy tracić nadziei. Nawet, jeśli członek rodziny znalazł się poza granicami kraju, przebywał tam pod innym nazwiskiem, a następnie zmarł, istnieje szansa na odnalezienie jego dzieci czy wnuków. Tego typu zlecenie może zrealizować detektyw Łódź – najlepiej wynająć biuro detektywistyczne o europejskim zasięgu działania.

Pytania o zaginionych przodków

Wojna skończyła się wiele lat temu. Wydarzenia tamtych lat opisano na wszelkie możliwe sposoby, jednak na wiele pytań wciąż nie znajdujemy odpowiedzi. Co się dzieje z krewnymi, którzy zaginęli w czasie wojny? Czy przeżyli? A jeśli tak – jak potoczyło się ich życie? Czy swoim dzieciom i wnukom opowiadali o zaginionej rodzinie? Czy jeszcze kiedyś uda się natrafić na ich ślad? Na te i inne pytania spróbuje odpowiedzieć detektyw Łódź. Nie jest to jednak zlecenie łatwe, nikt również nie udzieli gwarancji, że uda się zdobyć jakiekolwiek informacje.

Przodkowie rozdzieleni w czasie owjny

Detektyw Łódź – gromadzenie podstawowych informacji o rodzinie

Pierwszym etapem poszukiwań będzie gromadzenie podstawowych informacji o rodzinie. Wielu mogą udzielić żyjący krewni, innych należy szukać w dokumentach urzędowych, archiwach kościelnych itp. Prawdziwe nazwiska, daty urodzenia, znaki szczególne – wszystko to ma ogromne znaczenie. Konieczne będzie również ustalenie, dlaczego doszło do rozdzielenia rodziny.

Po zebraniu informacji, detektyw Łódź musi przede wszystkim ustalić, w jakim kraju może znajdować się zaginiona osoba. Mogła zostać wywieziona siłą w latach wojny, mogła również samodzielnie opuścić zniszczony walką kraj.  Rodzinom, które zostały rozdzielone w wyniku działań wojennych pomaga Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża. Komitet ten otrzymuje wiele listów, warto zapytać o te, które być może dotyczą naszej rodziny. Niekiedy okazuje się, że szukający również jest szukanym.

Znamy kraj i nazwisko zaginionych krewnych – co dalej?

Jeżeli istnieje możliwość, że krewny żyje, mamy pewność, iż przebywał w danym kraju pod danym nazwiskiem, możemy rozpocząć weryfikację. Warto próbować dzwonić do wszystkich osób noszących dane nazwisko. Oczywiście agencja detektywistyczna o europejskim zasięgu działania (zobacz Europe Detective) może zrobić znacznie więcej, może spróbować bezpośredniej konfrontacji. Pamiętajmy jednak, że poszukiwani przodkowie mogą być zszokowani faktem, że ktoś ich szuka. W tego typu sprawach należy wykazać się ogromnym taktem i delikatnością.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obserwacja osób
Praca detektywa
Obserwacja osób – najważniejsze kwestie

Agencja detektywistyczna Korzystanie z usług agencji detektywistycznych staje się coraz bardziej popularne. Mowa tutaj przede wszystkim o różnego rodzaju usługach związanych na przykład z takimi rzeczami jak wykrywanie zdrad, kontrola pracowników, kontrola zwolnień lekarskich czy zakładanie lub wykrywanie podsłuchów. Agencje detektywistyczne mają zazwyczaj naprawdę bardzo dużo pracy, co w praktyce …

praca detektywa
Praca detektywa
Jak wygląda praca detektywa

Praca detektywa plusy i minusy Praca detektywa posiada swoje plusy i minusy. Jest to niestety praca niebezpieczna i praca nie dla każdego. Detektyw zazwyczaj zajmuje się zbieraniem informacji w sprawach cywilnych, poszukiwaniem osób zaginionych, zbieraniem informacji, w sprawie której wymierzone jest postępowanie karne oraz wieloma innymi sprawami. Jeżeli osoba jest …

Obserwacja osób uzależnionych
Detektywi
Obserwacja osób uzależnionych

Dyskretna obserwacja osób pod kątem uzależnień Uzależnienie osoby bliskiej to poważny problem dla całej rodziny. Silny nałóg utrudnia normalne funkcjonowanie, psuje rodzinne relacje, wpędza w długi. Niekiedy trudno jednoznacznie stwierdzić, czy dana osoba jest uzależniona, bo dobrze się kamufluje. W takim wypadku dopiero obserwacja osób przez biuro detektywistyczne pozwala stwierdzić, …