Obserwacja osób

Obserwacja osób
Ciekawostki detektywistyczne

Obserwacja osób z pomocą agencji detektywistycznej – w jakim celu?

Jednym z najczęstszych zleceń, jakie agencje detektywistyczne przyjmują od klientów prywatnych, jest obserwacja osób. Niektórzy klienci, zanim zgłoszą się do agencji, próbują rozwiązać problem na własną rękę, czy to śledząc daną osobę i wypytując znajomych, czy też przeglądając historię połączeń i wysłanych wiadomości albo odwiedzonych w sieci stron. Niekiedy takie działania przynoszą spodziewany efekt, ale znacznie częściej wywołują jeszcze większy niepokój. Zgłaszamy się zatem do detektywów, którzy podejmą temat od właściwej strony.

Powody, dla których decydujemy się na obserwację osób

Obserwacja osób z rodzinyNajczęściej klienci proszą o obserwacje osób bliskich – małżonka, partnera, brata/siostry, dorastającego dziecka. Zdarzają się też zlecenia innego typu, kiedy to klient chce ustalić jak zachowuje się jego wspólnik, pracownik, współlokator czy sąsiad. W przypadku osób bliskich sytuacja bywa niezwykle delikatna, wymaga taktu i dyskrecji. Z drugiej strony – jest też łatwiejsza, ponieważ dysponujemy większą ilością informacji na temat danej osoby, jej aktywności i przyzwyczajeń.

Obserwacja partnera/małżonka podejrzanego o zdradę

Obserwacja osób bliskich, tj. małżonka czy partnera, często ma na celu wykazanie, czy ta osoba dochowuje wierności. Czasem bywa tak, że klient ma pewne podejrzenia i chce je rozwiać bądź potwierdzić. Innym razem ma całkowitą pewność, że zdrada miała miejsce i romans trwa dalej, ale potrzebuje dowodów, których będzie mógł użyć np. w sprawie rozwodowej.

Obserwacja osób uzależnionych

Niekiedy zlecenia dotyczą osób podejrzewanych o uzależnienia. Jeśli partner znika na długi czas, w krótkim czasie traci duże sumy pieniędzy, dziwnie się zachowuje, do tego w przeszłości miał pociągi do nietypowych rozrywek, mamy prawo być podejrzliwi. O ile niekiedy (ale nie zawsze!)jesteśmy w stanie zauważyć, że ktoś zażywa narkotyki bądź wypija znaczne ilości alkoholu, o tyle uzależnienie od hazardu jest trudniejsze do wykrycia.

Obserwacja dzieci

Agencje detektywistyczne (zobacz Europedetective) zajmują się także obserwacją dzieci, zwłaszcza tych wchodzących w trudny wiek nastoletni. Dziecko w tym wieku jest bardzo podatne na wpływy osób trzecich, a jednocześnie ma silną potrzebę udowadniania swojej dorosłości. Zdarza się, że wpada w złe towarzystwo, zaczyna wagarować i sprawiać problemy wychowawcze. Rodzice, chcąc trzymać rękę na pulsie i sprawdzić, jakich znajomych ma ich dziecko i w jaki sposób spędza wolny czas, decydują się na wynajęcie detektywa.

Obserwacja pracowników podejrzewanych o działanie na niekorzyść firmy

Innego typu zleceniem jest obserwacja pracowników, co do których zachodzi podejrzenie, że kontaktują się z konkurencją i przekazują jej informacje na temat działań podejmowanych w naszej firmie. Takie proceder należy ukrócić – w wielu przypadkach sprawa powinna zakończyć się nie tylko zwolnieniem dyscyplinarnym, ale także postępowaniem sądowym.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Badanie przeszłości osób
Ciekawostki detektywistyczne
Badanie przeszłości osób

Głównym zadaniem detektywa jest zdobywanie informacji – na temat osób, miejsc, firm i zdarzeń. Szczególnie istotna jest ta pierwsza usługa – wykorzystywana zarówno w zleceniach dla osób prywatnych, jak i dla firm. Badanie przeszłości osób, czyli sprawdzanie ich wiarygodności, potwierdzenie kwalifikacji i referencji może być przydatne: w sytuacji, gdy tracisz …

Uzależnienie dziecka
Ciekawostki detektywistyczne
Uzależnienie dziecka – jak sobie radzić

Uzależnienie dziecka – co jest ważne Rodzice troszczą się o swoje dzieci i pragną aby żyło im się dobrze i bezpiecznie. Chodzi tutaj przede wszystkim o fakt, żeby dzieci były szczęśliwe i żeby to szczęście rozkładało się na to jak nasze dzieci faktycznie układają sobie życie. Z drugiej strony ważny …

Dane osobowe
Ciekawostki detektywistyczne
Dane osobowe – ochrona online

Dane osobowe w świecie online W dzisiejszych czasach kiedy dostęp do Internetu jest w zasadzie nieograniczony łatwość znalezienie informacji może przytłaczać. Co więcej, era urządzeń mobilnych dodatkowo sprawia, że wszystko możemy w zasadzie znaleźć będąc w dowolnym miejscu na ziemi. Z jednej strony niesie to ze sobą oczywiście ogrom korzyści. …